Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lisanslama sistemi php

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Lisanslama sistemi php

arkadaslar biraz arastirdim fakat kesin bir sonuca ulasamadim. php script olarak lisans uretecek ve bu lisansi kontrol edecek bir sistem bulamadim. eger bu konu hakkinda bilgi sahibi olan arkadas varsa uzerine yogunluk gosterelim belki bazi arkadaslarin isine yarayabilir. ozellikle kendimizin olusturmus oldugumuz php sistemlerde kontrol edilmesinin faydali olucagini dusunmekteyim. ornek olarak wp temalarda lisans girlilmedigi zaman nasil de aktif oluyor, lisans girisi yapildiginda hersey duzgun calisiyor ise uretici taraf lisans ucreti adi altinda bir miktar para talep edip size lisans uretiyorsa bizde bu gibi sistemi hayata gecirelim. sizden tek temennim bu konu hakkinda beni yanliz birakmamaniz iyi calismalar
    -Y.bozkurt -
    lokmanhekim65 bunu beğendi.
    Scriptler Ücretsiz Hostingler de çalışmayabilir. ücretsiz hostinglere desteğimiz yoktur. Saygılar.

ornek kod buldum.

PHP- Kodu:
    <?php 
    require('lisans.php');//lisans.php dosyasini ekle
    $lisans['site']=getenv('HTTP_HOST');//site domainini al
    if (substr($lisans['site'], 04) == "www.")//domain basindaki www. varmi yokmu kontrol et
    $lisans['site']=substr($lisans['site'],4);//www. sil ve sadece domain.com olarak adresi al

$bas "SORUNSUZSCRPT-";//Lisans kodu bana istediiniz yaz eklenebilir
    $son "-2017";//Lisans kodu sonuna istediiniz yaz eklenebilir
    $m "md5";//md5 sifreleme 
    $s "sha1";//sha1 sifreleme 

$lisans['hash']=wordwrap(strtoupper($s ($s ($s ($s ($m ($s ($s ($m ($lisans['site'].date('Ymd')))))))))),5,'-',true);//lisans kodunu olustur ve 5 karakterde bir - koy
    $liskod $lisans['hash'];
    $cevir=strrev($liskod);//lisans kodunu tersine cevir
    $bcs "$bas$cevir$son";

if(
    $bcs!==$lisanskodu)//lisans kodunu kontrol et fark varsa sunucuya baglan - 24 saatte bir lisans kodu degisir
    {
    $lisans_cevap=file_get_contents('http://insta.adanabilisim.net/lisans/kontrol.php?site='.$lisans['site']);//lisans sunucusundan lisans kontrolu yap
    if($lisans_cevap!='LISANSLI')//sunucudan gelen cevap LISANSLI degilse

die('Bu siteye ait lisans bulunamadi. Hosting Bilgileriniz Site Sahibine Gonderilmistir');//lisans gecersiz mesaji verilir islem durur

$lyaz fopen('lisans.php',"w+");//lisans.php dosyasini ac yeni lisans kodunu yaz bu dosya yazlabilir olmaldr
    @fwrite($lyaz,'<?php
    /**
        Sorunsuz Script Lisans 

Bu dosyaya herhangi bir lisans kodu yazmaniz gerekmez
        Almis oldugunuz urune ait lisans sistemde aktif oldugunda
        Lisans kodunuz otomatik olarak girilecektir.

Yeni lisans almak icin www.sorunsuzscript.com adresini ziyaret edebilirsiniz

*/
    $lisanskodu="'
    .$bcs.'";
    ?>'
    );
    fclose($lyaz);
    }
    Scriptler Ücretsiz Hostingler de çalışmayabilir. ücretsiz hostinglere desteğimiz yoktur. Saygılar.

Yorum Ekle

Hazırlanıyor...
    X